Senču dzīves gudrība. PDF Drukāt E-pasts

zimes 04

Gribi redzēt citas bildes klikšķini šeit.

Senču dzīves gudrība, ikdienā piekoptie veiksmes un aizsardzības rituāli – prasmes, lietas, ko varam pārņemt no saviem vecākiem, vecvecākiem, lai nākotnē būtu prasmīgāki. Reizēm sarežģītu teoriju īstenošana ir tik gara un laikietilpīga, ka zūd interese par tās apgūšanu, lietderību nākotnē. Taču Latviju rakstu zīmes gadsimtiem ilgi glabājušas mūsu tēvu tēvu bijību un cieņu pret savu tautu, ģimeni, māju. Ja vērojam tautastērpos ieaustās, ieadītās, izšūtās, izkaltās zīmes, mājā sadzīves priekšmetos, mēbelēs izgrebtās, sētā mītošās zīmes – tās visas tika veidotas mūsu senču aizsardzībai, veiksmei. L.Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas 1. – 9. klašu skolēni ar patiesu interesi un aizrautību daiļamatniecības nodarbībās veidoja dažādus dekorus, priekšmetus ar Latvju rakstu zīmēm. Reizēm ar grūtībām iesākts darbs vēlāk tapa par neatņemamu katra brīvā brīža piepildījumu. Bērni apguva kā no vienkāršiem materiāliem, spēlējoties ar krāsām top brīnumskaisti Latvju rakstu dzīvesgudrības piepildīti dekori un ikdienā izmantojamas praktiskas lietas. Tā kā pašiem darbiņi ļoti patika un pateicoties ilglaicīgai sadarbībai ar Rēzeknes pilsētas 2. Bibliotēku, tapa mūsu skolas skolēnu Latvju rakstu zīmju izstāde. Lai gan izstādīta ir tikai daļa ar izveidotajiem darbiņiem, tomēr tā sniedz ieskatu par dažādajām rakstu zīmēm un tehnikām, kuras tika apgūtas darba procesā.

 
Mini florbols PDF Drukāt E-pasts

miniflorbols miniflorbols 1

Mostoties pavasarim, mostas arī jaunas idejas katrā no mums. Pavisam nesen sporta skolotājam Edgaram Juknam radās ideja izveidot skolas sporta zālē florbola mini vārtus. Šī notikuma ietvaros, nākamnedēļ skolā norisināsies mini-florbola turnīrs.

Vārtu tapšanas procesā palīdzēja arī skolēni: Dmitrijs Birjukovs (12.kl.), Edgars Ivanovs (11.kl.) un Kalvis Skudrovs (10.kl.). Nedēļas laikā tika izveidoti koka rāmji, nokrāsoti vārti un iegādātas visas nepieciešamās detaļas šī projekta izveidei. Paldies sakām kokapstrādes skolotājam Jānim Babrim, jo bez viņa līdzdalības nekas nebūtu izdevies. Jaunie vārti tika iemēģināti un skolēni ir neizsakāmi priecīgi par kopīgi paveikto darbu!

 
Vieglatlētikas sacensības Maltā PDF Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 09 maijs 2016 23:00

sacensibas  1  sacensibas  2  sacensibas  3

Šīsdienas rezultāti. Anna Jakovļeva - 2.vieta (lodes grūšana), Aigars Kalniņš - 2.vieta (lodes grūšana), Eduards Kovalenko -3.vieta (lodes grūšana)

 
Konkurss “Dziesmu dziedu, kāda bija”. PDF Drukāt E-pasts
kuleite  2  kuleite  3 
kuleite  1

Folkloras kopas “Kūkleite” bērni vāc un apkopo dāžādas latgaliešu tautasdziesmas, rotaļdejas un etniskās dejas. Kopas dalībnieki aktīvi iesaistās skolas un novada pasākumos un konkursos.

Mūsu skolas dziedātājas Gunita Boiko un Poļina Ostafija 23.martā piedalījās konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija” un ieguva otro vietu. Šā gada konkursa tēma bija “Teci, teci kumeliņi”.

 

 

 

Skolotāja Marija Andina

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākamā > Beigas >>

2011 - 2022 © Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola.

Visas tiesības ir aizsargātas.