Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums / skate “Aiz upeitis as izaugu” PDF Drukāt E-pasts

folkloras skate 9
Citas bildes no pasākuma ir šeit —> Folkloras kopu skate “Aiz upeitis as izaugu”

2018.gada 26.aprīlī Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā norisinājās Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums– skate “Aiz upeitis as izaugu”, kurā piedalījās vairāk kā 350 dalībnieku no dažādiem Latgales novadiem, pilsētām, pagastiem un skolām.
Savus novadus pārstāvēja Gaigalavas “Purineņš”, Makašānu “Kūkleite”, Rēzeknes “Vīteri”, Maltas folkloras kopa, Ludzas “Žibuļeits”, Nautrēnu „Rogovka”, Rēznas “Uobuļeiši”, Ludzas pilsētas ģimnāzijas kopa, Ņukšu “Rīkšoveņa”, Viļānu “Biteites”, Viļānu vidusskolas folkloras pulciņš, Ciblas “Ilžeņa”, Andrupenes “Saiveņa”, Liepu “Liepiņas”, Kaunatas “Rāznaviņa”, Nirzas “Spryguļi”, Izvaltas “Mozī latgalīši”, Pušmucovas “Olūteņi”, Jaunstrūžānu “Sovvaļņīki”.
Jauniešiem bija iespēja ne tikai padalīties savās tautas tradīciju prasmēs, kopā sadziedāties un sadancoties, bet arī piedalīties Makašānu skolas piedāvātajās meistardarbnīcās. Visaizraujošākā izrādījās spēle Lāzertags, kad ar spēļu ieročiem un aprīkojumu vajadzēja vienam otru nomedīt, kokapstrādes darbnīcā tapa stabules, dabaszinību kabinetā veidoja optiskās ilūzijas, bet jaunās skolas ēkā tika veidoti mākslinieciski sienu dekori par pavasara tēmu.
Sarīkojuma mērķis bija lokālās dziedāšanas, stāstīšanas, muzicēšanas un dejošanas tradīciju apgūšana un pārmantošana saistībā ar tēmu “Aiz upeitis as izaugu”, „Tāva sāta” un „Kōzys”.
Pasākumu organizēja Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune, L.Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas kolektīvs un direktore Gundega Rancāne.
Kuplo folkloristu saimi ar savu klātbūtni pagodināja folkloras ekspertes Māra Mellēna, Dina Liepa, Anete Karlsone.


 

2011 - 2022 © Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola.

Visas tiesības ir aizsargātas.